האתר בהרצה , ט.ל.ח יותר שלטים

אגדות ילדים בחדרי הילדים

אגדות ילדים בחדרי הילדים 2019 25 לפברואר
אגדות ילדים בחדרי הילדים

עיצוב חדרי הילדים בהשראת אגדות הילדים

 יותר שלטים 03-6705552

 אגדות ילדים הם סיפורים קצרים על מאורעות שקרו באמת או על מאורעות דימיוניים שיש בהן יסוד של נס ופלא . רב האגדות הן סיפורים עממיים פשוטים ותמימים שעברו דור לדור בעל פה ומחבריהם אינם ידועים . האגדות מתארות כיצד בני האדם הקטנים והחלשים , מצליחים להערים על כוחות הרשע ולחיות בטוב , האגדות משמשות אמצעי להתגבר על החרדות  ולהאמין בשלטון הצדק והטוב . לכן האגדה אהובה כל כך על הילדים .

הילדים הקטנים שמחים לשמוע שכיפה אדומה הצליחה להינצל מידי הזאב הרע , ושילגיה הצליחה להימלט מהגורל הרע שהעידה לה המלכה הרעה .

לאגדות ילדים יש תפקיד נוסף , חינוכי . האגדות הם כלי בידי המבוגרים להעביר את הדעות והאמונות שלהם לבני הדור הצעיר . באמצעות האגדות הילד מבין כיצד עליו להתנהג , למה עליו לשאוף ובמה עליו להאמין .

העיקר באגדות הילדים הוא הלקח , המסר החינוכי , שבו מתבררות כיצד נפתרות הבעיות שהוצגו בסיפור האגדה הקסומה . הדמויות באגדה פשוטות ולא מורכבות : גיבורים טובים לגמרי , ולעומתם גיבורים רעים לגמרי . אין דמויות ביניים ואין מצבי ביניים , הכל ברור ומוחלט .

כל העמים יצרו וסיפרו אגדות . כל דור והאגדות שלו , כל עם והגיבורים . האגדות נדדו מעם לעם ומארץ לארץ ובכל מקום קיבלו גוון חדש . ובכל זאת גילו חוקרי הספרות והפסיכולוגים שקיים דמיון רב בין האגדות שנוצרו אף אצל העמים הרחוקים ביותר . בארצות המזרח נכתבו ספרי האגדות לפני מאות שנים. המפורסם שבהם הוא אלף לילה ולילה . בימי הביניים יצרו עמי אירופה אגדות רבות על חיי הקדושים הנוצרים , שנועדו לעורר ולחזק את האמונה .

אגדות ביהדות , במהלך התקופות , ובמיוחד בארצות הגלות שבהן חיו היהודים , הפכה האגדה כלי לתיאור הסבל והמאורעות הקשים שבהם התנסו היהודים . גם כאן שימשה האגדה אמצעי חינוכי על ידי תיאור מעשי הגבורה , כוח הסבל והעמידה בניסיון של היהודים . אגדה ידועה במיוחד היא האגדה על קדוש השם של חנה ושבעת בניה .

 ביותר שלטים ממליצים לכם על מגוון פתרונות עיצוב לחדרי הילדים בהשראת אגדות הילדים , ובהתאמה אישית לכל ילד עם כל חלום , עיצוב והדבקת מדבקות קיר בפורמט רחב , הינו פתרון איכותי וקל ליצירת חוויות ילדות שתלווה את הילד כל חייו  .

 


נכתב ופורסם על ידי , יותר שלטים 

 

לשיחת יעוץ חינם , התקשר – 03-6705552

 להגיב למאמר