האתר בהרצה , ט.ל.ח יותר שלטים

שילוב אמנות מופשטת בעיצוב חללי הבית

שילוב אמנות מופשטת בעיצוב חללי הבית 2019 25 לפברואר
שילוב אמנות מופשטת בעיצוב חללי הבית

הדפסה בפורמט רחב בשלטים שרואים , 

הדבקות קיר בעיצוב אישי מותאם לכלל מתחמי הבית , וזאת על ידי שימוש בעיצוב אומנתי בהתאם לצרכי הבית ולטעם הלקוח .

 שילוב אמנות מופשטת בעיצוב חללי הבית ,

אמנות מופשטת משתמשת בצורות ובצבעים על מנת להעביר מחשבות ותחושות ולגרות אותן אצל המתבונן. צירופי הצבעים והצורות הם נושאי היצירה . אמנות זו לא מנסה לספר דבר על העולם שמחוץ ליצירה עצמה .

אמנים רבים ממקומות שונים בעולם , ניסו לשכלל את הציור המופשט בתהליך ארוך וממושך , בו ניסו לשפר את שפת הציור ולמדו זה מהצלחותיו ומכישלונותיו של זה .

עוד בסופה של המאה ה 19 החלו האמנים האימפרסיוניסטים להדגיש ביצירותיהם את הצבע והאור . ציירים כמו מונה סזן וטרנר השטיחו את התמונה על ידי הדגשת הצבע והצורה על חשבון המרחב והדימיון למציאות . בשנים 1912-1913  החלו להופיע במקומות שונים בעולם ציורים מופשטים , שכוונת יוצריהם היו שונות זו מזו . בהולנד החל פיט מונדריאן לצמצם את הציור לצבעי יסוד וצורות רבועות ושטוחות . הוא ציר סדרת עצים , השמיט וצמצם פרטים עד שהגיע לציור שבו הקו , הכתם והצבע הם הנושא . העץ הפך לתרוץ בלבד להתחיל את הציור . באותן השנים צייר ברוסיה קזמיר מלביץ' ריבוע שחור בתוך ריבוע לבן של בד הציור וקרא לו " תינוק מלכותי חי " .הוא חיפש את הצורה הטהורה שאי אפשר לותר בה על דבר . ציר רוסי שפעל בגרמניה הגיע לציור מופשט בהשפעת המוסיקה , הוא פיתח תורה המייחסת תכונות לכל צבע , וניסה לחבר בין יצירותיו שבהן משיחות המכחול עוקבות אחרי הצלילים ומתארות אותן .

בשנות ה 40 הופיע בארצות הברית זרם אומנותי חדש ושמו " מופשט אקספרסיבי" מיצגו הבולט של זרם זה הוא ג'קסון פולק , שפיתח את ציור הפעולה וצייר על ידי התזת צבע על בד המונח על הארץ . ציור זה מתאר את ריקוד היד והגוף המציירים. צייר אמריקני אחר , מרק רותקו , צייר שדות צבע על בדי ענק . בדים אלה ממלאים את כל שדה הראיה של הצופה והופכים לשדות של תחושה .

התקופה הפוסט מודרנית הביאה עמה זרם חדש הנקרא " גיאומטריה חדשה " זהו ציור קר טכני ומחושב .

אמני הציור המופשט הראשונים בישראל ניסו להתמודד עם המציאות הארצישראלית , סגנון הציור שלהם נקרא "מופשט לירי" בשל נגיעות המכחול הרכות והצורות המתמוססות זו לתוך לזו . האומן מצייר צורות הנדסיות בצבעים ומשלב בהן מרכיבים מן הנוף . אמנים ישראלים מופשטים יותר , הם מנסים כל הזמן ליצור מופשט חדש , רגשי המתגרה בטעם הטוב .   

 

הדפסה בפורמט רחב ביותר שלטים , שילוב אמנות מופשטת בעיצוב חללי הבית ,

הדבקות קיר בעיצוב אישי מותאם לכלל מתחמי הבית , וזאת על ידי שימוש בעיצוב אומנתי בהתאם לצרכי הבית ולטעם הלקוח .

 

 

לשיחת יעוץ חינם , התקשר – 03-6705552

 להגיב למאמר